Haber

Meslek lisesi öğrencileri el becerilerini hem destekliyor hem de geliştiriyor

Meslek lisesi öğrencileri el becerilerini hem yardımcı oluyor hem de geliştiriyor

Meslek lisesi öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelerin hayatlarına dokunuyor

KARABÜK – Karabük’te meslek lisesi öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek elektronik eşya ve elektrik tesisatlarının bakım ve onarımını yapıyor.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Hayata Dokunuyor’ projesi çerçevesinde çalışmalar devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek elektronik eşya ve elektrik tesisatlarının bakım ve onarımını yapıyor. Bu proje sayesinde öğrenciler okulda öğrendikleri bilgileri evlerinde hayata geçirerek el becerilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

Öte yandan proje ile öğrencilerin milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini geliştirmeleri, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeleri, yardımlaşma, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmeleri, hoşgörülü, saygılı ve yardımsever bireyler olarak yetişmeleri amaçlanıyor. sevgi dolu, mesleğe ve sanata duyarlı, başarılı bireyler.

Meslek lisesi 12. sınıf öğrencisi Abdullah Eliyi, proje kapsamında elektrik arızalarının tamir edilmesinden ihtiyaç sahibi ailelerin sorumlu olduğunu belirtti.

Yusuf Efe Başören, proje sayesinde okulda öğrendikleri bilgileri gittikleri yurtlarda hayata geçirdiklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu