Haber

BİLECİK’TE 106 KÖY YOLU KARDAN KAPANDI

BİLECİK’te kar yağışının ardından 106 köyün yolları trafiğe kapatıldı. Bilecik Valiliği, karla mücadelenin 75 araç, 104 personel ve 34 ekiple devam ettiğini duyurdu.

Bilecik’te hava sıcaklığı sıfırın altında 1 dereceye kadar düştü. Sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı, günlük hayatı ve trafiği olumsuz etkiledi. İlde özellikle yüksek kesimlerde etkili olmaya devam eden kar yağışı nedeniyle 106 köyün yolları trafiğe kapatıldı. Kent merkezinde kar yağışının yanı sıra yoğun sis nedeniyle görüş yer yer 20 metreye kadar düştü. Bilecik Valiliği, 75 araç, 104 işçi ve 34 ekiple çalışmaların karla devam ettiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, ‘Kar ve buzlanmaya karşı çalışmalarımız Bilecik’imizin her noktasında devam ediyor. 112 Davet Merkezimiz milletimizin emrindedir.

ÇABA KAR İLE DEVAM EDİYOR

Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında, kurum amirlerinin katılımıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde kış tedbirleri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vali Kızılkaya, ‘Ekiplerimiz şehrimizin her noktasında 724 milletimizin hizmetinde. Kar yağışı nedeniyle kapanan yolların açılması için çalışmalar sürüyor.

haber-bergama.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu