Haber

2012 yılında 13 yaşındaki kızı Şeyma, Van’da dağa kaçırılmıştı.

2012 yılında 13 yaşındaki kızı Şeyma, Van’da dağa kaçırılmıştı.

Saliha Mert

“Bir değil binlerce çocuğu feda ettiler”

Van’ın annesi Sancar: “Rabbim CHP’ye de HDP’ye de asla fırsat vermez”

VAN – Van’da çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, Kahramanmaraş’taki depremler nedeniyle ara verdikleri eylemlerine yeniden başladı.

Van’da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, 54. haftadan bu yana parti il ​​başkanlık binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. dönem. Oğulları farklı tarihlerde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 34 numaralı aileler, şehrin en işlek yeri olan Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. Ellerinde pankartlarla yürüyen anneler, HDP ve PKK aleyhine sloganlar attı.

“Kılıçdaroğlu bu anaları, babaları neden görmüyor?”

Eyleme katılan anne Nazlı Sancar, 13 yaşındaki kızı Şeyma’nın 2012’de dağa kaçırıldığını hatırlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben yaptığı konuşmada anne Sancar, “Rabbim izin verme” dedi. ‘Ben alırım’ desin. Rabbim CHP’ye de HDP’ye de fırsat vermesin. Anne babalar olarak devletimizin ilelebet yanındayız” dedi.

“Bir değil binlerce çocuğu feda ettiler”

Bitlis’ten gelerek eyleme katılan Saliha Mert, HDP’yi hiçbir şekilde mecliste dahi görmek istemediklerini belirterek, “Onlar bizim evlatlarımızın katilidirler. Bir değil binlercesini feda ettiler. Çocuklarımız mermilerin önünde mağaralarda yaşıyor, kendi çocukları havuzlu villalarda yaşıyor ve yurt dışında okuyor.” .

kaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu